Karpacz kamery

{REKLAMA1}

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera w Białym Jarze w Karpaczu

{REKLAMA}

Winterpol Biały Jar w Karpaczu

Zimowy Karpacz przyciąga nie tylko amatorów gór, ale także miłośników szaleństwa na śniegu. Narciarze mają do dyspozycji w sumie ponad 30 wyciągów położonych w Karpaczu i jego najbliższych okolicach, które obsługują trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na terenie Stacji Narciarskiej Biały Jar, i ukazuje jedną z trzech tras narciarskich wytyczonych w obrębie ośrodka. Trasa numer 1, widoczna na obrazie z kamery, oznaczona jest kolorem czerwonym. Jest to najtrudniejsza i jednocześnie najkrótsza trasa narciarska w Białym Jarze. Biegnie ona bezpośrednio wzdłuż nowoczesnej, sześcioosobowej i wyprzęganej kolejki krzesełkowej wyposażonej w pomarańczowe osłony chroniące przed wiatrem i śniegiem.

Karpacz to niezwykle atrakcyjna górska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa leżąca na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach, u podnóża Śnieżki wznoszącej się na wysokość 1602 m n.p.m., w odległości około 6 kilometrów od Kowar. Ta górska miejscowość stanowić może doskonałe miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Karpacz, jak i jego najbliższe okolice oplecione są licznymi szlakami turystycznymi, w tym także tym najpopularniejszym – prowadzącym na Śnieżkę, będącą najwyższym szczytem Karkonoszy.

2015.12.07 - Przykładowy obraz z kamery z Białego Jaru w Karpaczu

Winterpol Biały Jar w Karpaczu

Liczne wyciągi i trasy zjazdowe to bez wątpienia jeden z największych atutów Karpacza, niemniej jednak warto poświęcić nieco czasu również na inne atrakcje. Ciekawym miejscem w Karpaczu jest Muzeum Zabawek usytuowane przy ulicy Kolejowej, szczególnie polecane dla rodziców z mniejszymi dziećmi. Jest to jedno z nielicznych takich miejsc w Polsce. Założycielem Muzeum Zabawek był Henryk Tomaszewski – twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy, którego pasją był teatr oraz kolekcjonerstwo. Podczas wyjazdów z występami po kraju i świecie, p. Henryk Tomaszewski kupował zabawki, które dziś możemy zobaczyć w Muzeum.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu