Karpacz: Deptak na Konstytucji 3 Maja

Deptak na Konstytucji 3 Maja

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na deptaku w Karpaczu

Wyciąg na ŚnieżkęCentrum

Widok na deptak z latarni obok Urzędu Miejskiego w Karpaczu przy ulicy Konstytucji 3 Maja

Widoczny odcinek ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu już niedługo stanie się deptakiem czyli ruch samochodów będzie całkowicie wyłączony. 18 grudnia 2012 roku o godzinie 12.00 zostanie uroczyście otwarty tunel biegnący pod stokiem Kolorowa, dzięki któremu będzie możliwe zamknięcie dla wszelkich pojazdów kilkuset metrowy odcinek ulicy i udostępnienie go tylko dla pieszych. Na tym odcinku ulicy znajduje się największe skupisko sklepów i restauracji oraz urząd miejski, szkoła podstawowa z dużą halą sportowo-rekreacyjną, stok narciarski Kolorowa z całorocznym torem saneczkowym, dwa parki z fontannami w tym jeden z muszlą koncertową, muzeum oraz dwa kościoły katolickie i kilka obiektów noclegowych.

Kamera na żywo z deptaka w Karpaczu

Dodaliśmy obraz z kamery w wersji LIVE. Wielkie dzięki obecnym rządzącym Karpaczem - nareszcie możemy oglądać deptak w Karpaczu na żywo - jest to niewątpliwie ogromna atrakcja dla naszych miłych turystów. Niech to również będzie wzór dla innych - wykorzystajmy maksymalnie możliwości dzisiejszej techniki do jak najszerszego prezentowania walorów Karpacza. Wybierz odpowiedni link po zdjęciem z kamery.

28.07.2014 Kamera znów nadaje

Tak jak obiecywaliśmy obraz z kamery przy deptaku wrócił do naszego serwisu. To nie znaczy, że urzędnicy miejscy zmądrzeli i udostępnili innym serwisom ten obraz. Napisaliśmy krótki program, który kopiuje zdjęcie z serwisu miejskiego. Wszystko zgodnie z prawem, co nie znaczy, że "ktoś mądry" nie wpadnie na inny genialny pomysł aby i taki sposób blokować Wam widok z kamery.

22.01.2013 Obraz z kamery niedostępny

Obraz z kamery miejskiej jest już niedostępny dla innych serwisów. Do pliku generującego obraz dodano zmienną rand, która skutecznie uniemożliwia wyświetlanie obrazu na innych serwisach. Nie rozumiem takiej polityki urzędników miasta Karpacza. Na czym ma polegać promocja miasta, skoro blokuje się dostęp do informacji? Idąc dalej tym tokiem rozumowania, serwis miejski powinien być szyfrowany w całości i dostępny tylko dla urzędników lub mieć charakter czysto komercyjny i dostępny tylko dla wybrańców.

Zdjęcie archiwalne

Archiwalne zdjęcie z wieży kościelnej w Karpaczu

Mamy jeszcze nadzieję, że urzędnicy miejscy pójdą po rozum do głowy i odblokują dostęp do obrazu. Ale na razie pozostaje nam jedynie zapoznać się z archiwalnym zdjęciem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karpacz.pl