Karpacz: Stok Kolorowa

Stok Kolorowa

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera w centrum sportu Kolorowa w Karpaczu

Wyciąg Pod WangiemStok narciarski Karpatka

Stok Kolorowa w Karpaczu

Praktycznie w samym centrum Karpacza, na zboczu Góry Pohulanka przy ulicy Parkowej 10 mieści się Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa.

Zimą narciarze do dyspozycji mają wyciąg orczykowy o długości 375 metrów, wzdłuż którego biegnie trasa narciarska o długości 350 metrów, jej średnie nachylenie wynosi 22%. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z nartami mają do dyspozycji krótki, bo zaledwie 80 metrowy wyciąg. Stok Kolorowa jest w całości ratrakowany. Na terenie ośrodka funkcjonuje szkoła narciarska oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu.

W sezonie letnim wyciąg orczykowy obsługuję rynnę saneczkową, po której możemy zjechać z prędkością dochodzącą aż do 35km/h. Długość rynny wynosi 1060 metrów, podczas zjazdu przejedziemy przez dwa tunele, 14 wiraży oraz 3 uskoki. Po rynnie saneczkowej może zjechać każdy, jednak dzieci w wieku do 8 lat muszą zjeżdżać z osobą dorosła. Dodatkową atrakcję stanowi całoroczna zjeżdżalnia - Alpine Coaster. Na 800-metrowej trasie czeka nas 11 wiraży, a wagoniki osiągają maksymalną prędkość 35km/h. W każdym wagoniku zmieszczą się 2 osoby. W pobliżu stoku funkcjonuje restauracja U Petiego.

2016.02.11 - Przykładowy obraz z kamery stoku Kolorowa w Karpaczu

Stok Kolorowa

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa jest ważnym punktem na turystycznej mapie Karpacza, każdy turysta odwiedzający miasto powinien chociaż raz zjechać po metalowej rynnie lub przejechać się Alpine Coasterem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kolorowa.pl