Karpacz: Śnieżka z Domu Śląskiego

Śnieżka z Domu Śląskiego

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok na Śnieżkę z Domu Śląskiego

Świątynia WangKamera na Śnieżce

Widok z kamery na Śnieżkę ze schroniska Dom Śląski w Karpaczu

Każdy, kto chce wejść na Śnieżkę od strony Kopy, będzie musiał pokonać tę właśnie drogę. Właściwie to są dwie drogi do wyboru. Jedna jest trudniejsza, ostro pod górę, dosyć wąska, ale za to bardzo widokowa. Po drodze są dwa punkty widokowe, przy których możemy chwilę odsapnąć i podziwiać Karkonosze po stronie polskiej i czeskiej. Druga droga jest bardzo łagodna, wybrukowana, szeroka, jednak możemy spotkać się z samochodem, który na pewno pozostawi po sobie smród spalin. Ten odcinek nazwany jest Drogą Jubileuszową i wyraźnie widoczny jest z dużej odległości, jako charakterystyczna, ukośna linia przecinająca Śnieżkę. Droga ta na czas zimowy jest zamykana, ze względu na duże zagrożenie lawinowe oraz znaczną pokrywę śnieżną. Dlatego w zimie pozostaje Wam tylko ścieżka ostro pod górę. Pamiętajcie o tym i postarajcie się odpowiednio przygotować. Warto przed spacerem zajrzeć na stronę i zapoznać się z panującymi warunkami.

Czy na Śnieżce znajduje się schronisko?

Nie. Najbliższe schronisko to Dom Śląski, na którym umieszczona jest kamera. Charakterystyczny budynek na Śnieżce to Obserwatorium Wysokogórskie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W tym samym obiekcie znajduje się także restauracja oraz toaleta.

Noc, śnieg, czyli dlaczego czasami nic nie widać na zdjęciu?

W związku z tym, iż kamera umieszczona jest w miejscu, które narażone jest na szczególne warunki atmosferyczne (niska temperatura, silny wiatr itd.) możliwe jest (a zdarza się to dosyć często!), że nie możemy zobaczyć Śnieżki w pełnej okazałości. Dotyczy to głównie okresu zimowego, kiedy to kamera jest oblodzona. Również w nocy trudno jest podziwiać widoki z kamery, gdyż najzwyczajniej w świecie jest ciemno i nic nie widać (możemy jedynie czasami dostrzec światła pochodzące z obiektu na Śnieżce).

01.07.2014 - Śnieżka na żywo w wersji LIVE

Od 1 lipca 2014 dostępny jest obraz na żywo z widokiem na Śnieżkę w formie filmu, który jest odtwarzany w specjalnym odtwarzaczu. Niestety, często zdarza się, że film nie jest ładowany - być może wynika to z warunków technicznych, które wysoko w górach są specyficzne. Obecnie obraz z kamery nie jest już dostępny.

Przykładowy widok z kamery

Śnieżka w zimie i turyści

03.03.2013 A tak było dzisiaj

Prawda, że ładny widok z tej kamery?

Śnieżka przykryta śniegiem

Obraz z kamery pochodzi ze strony infoo.net