Karpacz: Schronisko pod Śnieżką

Schronisko pod Śnieżką

Schronisko pod Śnieżką

Kocioł Małego StawuWidok ze Śnieżki

Widok ze schroniska pod Śnieżką

Schronisko to po czesku nazywa się Bouda pod Sněžkou i jest zlokalizowane na szlaku do Obří důl, na wysokości 950 m n.p.m. na terenie czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego, 3 km od Pecu pod Śnieżką i zaledwie 2 km od samej Śnieżki.

Co prawda kamera nie jest zlokalizowana w Karpaczu ale konsekwentnie do naszego przewodniego tytułu serwisu, pokazujemy wszelkie obrazy z kamer skierowanych na Karpacz. Jak wszystkim wiadomo polska część Śnieżki leży na terenie Karpacza, gdzie na jej sam szczyt prowadzi najwyżej położona droga/ulica w Polsce o nazwie "Na Śnieżkę".

Tak wygląda schronisko pod Śnieżką

Buda pod Śnieżką

Zdjęcie z serwisu www.boudapodsnezkou.cz

Schronisko przeszło generalny remont w 2004 roku i obecnie oferuje bardzo komfortowe warunki. Pokoje są dwuosobowe z łazienkami oraz dodatkowe pokoje na poddaszu o standardzie obniżonym.

12.12.2013 Przepiękny widok na Śnieżkę

Widok na Śnieżkę ze schroniska

Na pewno warto często zaglądać do tej kamery. Szczególnie w nocy przy bezchmurnym niebie można podziwiać cudowne widoki bez wychodzenia z domu, siedząc w cieplutkim pomieszczeniu. Tym którzy jeszcze nie poznali Karkonoszy po czeskiej stronie serdecznie zapraszamy do spacerów.

12.01.2014 Śnieżka nocą wśród gwiazd

Śnieżka wśród gwiazd

Proponujemy spędzić w schronisku choć jedną noc. Najlepiej aby noc była bezchmurna i bezksiężycowa, wtedy Waszym oczom ukaże się ogrom przestrzeni. Niebo wprost błyszczy gwiazdami i choć ich ilość na niebie jest niezmienna pod Śnieżką i w Waszych miastach, to gwarantujemy, iż zobaczycie ich dużo więcej i jaśniej. Z racji odległości od najbliższych miast i sztucznego oświetlenia, powietrze jest tutaj czystsze i nieskażone światłami cywilizacji.

Obraz z kamery pochodzi ze strony humlnet.cz