Karpacz: Śnieżka z Lucni boudy

Śnieżka z Lucni boudy

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Śnieżka z Lucni boudy

Śnieżka KarkonoszeŚnieżka z Pecu pod Śnieżką

Kamera na schronisku Luční bouda

Lucni w Karkonoszach to również góra, pod którą właśnie umieszczone jest schronisko w Czechach zwane boudą czyli po prostu budą, kiedyś pasterską dzisiaj pełniącą rolę schroniska czy tak jak Lucni hotelu. Hotel szczyci się mianem jednym z najwyżej położonych w Europie, bo aż na wysokości 1410 m. n.p.m. Jako ciekawostka schronisko Dom Śląski pod Śnieżką znajduje się na wysokości 1400 m. n.p.m.

Widok z tej kamery jest wyjątkowy i szczególnie dla turystów poruszających się po polskiej stronie Karkonoszy niespotykany. Schronisko położone jest na rozległym wypłaszczeniu zwanym płaskowyżem. Właściciele schroniska oferują swoim gościom wiele atrakcji, między innymi raczą ich świeżymi wypiekami oraz delikatnym piwem ważonym na miejscu.

Widok na Śnieżkę zimą z Lucni

28.02.2013 Widok zimowy z Lucni Bouda na Śnieżkę

Widok z tej kamery możemy śmiało zaliczyć do wyjątkowego. O każdej porze roku Śnieżka wydaje się być inna, ta zimowa przypomina trochę świętą górę Japonii czyli Fuji Jamę. Warto wybrać się do Lucni tylko po to aby napatrzeć się tym cudownym widokiem.

Z Lucni na Śnieżkę wiosną

14.05.2013 Wiosenny widok na Śnieżkę z Lucni

Tym razem późno wiosenny widok. Małe sprostowanie - na tej wysokości jest to wczesnowiosenny okres, śniegi dopiero co stopniały. Śnieżka tym razem przypomina trochę piramidy na pustyni w Egipcie. Płaskowyż rzeczywiście wygląda jak pustynia, a zielone są jedynie kosodrzewiny, którym śnieg i mrozy niegroźne. Potrzeba jeszcze trochę czasu aby teren ten zazielenił się.

Obraz z kamery pochodzi ze strony humlnet.cz