Karpacz: Winterpol - górna stacja

Winterpol - górna stacja

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na górnej stacji wyciągu w Białym Jarze w Karpaczu

Stok narciarski KarpatkaWinterpol - dolna stacja

Winterpol - górna stacja w Karpaczu

Średniozaawansowani i doświadczeni narciarze z pewnością będą szukać nieco trudniejszych tras, aniżeli łatwych, niebieskich, które zlokalizowane są w całym Karpaczu. Trudniejsze trasy, oznaczone kolorem czerwonym, narciarze znajdą w stosunkowo młodej stacji narciarskiej, powstałej w 2011 roku. Biały Jar to niewielka stacja narciarska, i to właśnie tutaj, tuż opodal górnej stacji, zamontowana została kamera przekazująca powyższe zdjęcia. W górnej części stoku, oprócz kasy, usytuowany jest także wyciąg dywanikowy przeznaczony dla dzieci, a także przedszkole narciarskie oraz punkt gastronomiczny. Ośrodek narciarski dysponuje trzema trasami narciarskim o długości 600 i 800 metrów (czerwone) oraz 1100 metrów (niebieska).

Karpacz to doskonały ośrodek sportów zimowych, który każdego roku odwiedzany jest przez przyjeżdżających tutaj adeptów narciarstwa. Tylko w administracyjnych granicach miasta znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich, obsługujących trasy o umiarkowanym stopniu trudności. Większość z tras jest sztucznie naśnieżanych, a niektóre również oświetlone. W pobliżu zazwyczaj funkcjonuje także punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu. Amatorzy jazdy na łyżwach z pewnością nie będą się nudzić, bowiem w obrębie miasta znajdziemy także lodowiska. Jedno z nich usytuowane jest przy ulicy Gimnazjalnej, natomiast amatorzy „nietypowych” sportów spróbować swoich sił mogą zjeżdżając na pontonach, czy też na Alpejskim torze bobslejowym „Alpine Coaster”.

2015.12.07 - Przykładowy obraz z kamery w Karpaczy z ośrodka Winterpol

Winterpol - górna stacja w Karpaczu

Nie ulega wątpliwości, że Karpacz to fenomenalne miejsce do spędzenia urlopu o każdej porze roku. Niemniej jednak obecnie największą wadą tutejszych stacji narciarskich i wyciągów jest fakt, że nie są one objęte wspólnym karnetem. Obecnie wspólne karnety, obejmujące położone stacje tuż obok siebie, a nawet w odległości kilku kilometrów stają się standardem, a w przypadku kompleksów w Białym Jarze i na Kopie, wspólny karnet zdecydowanie zwiększył by konkurencyjność, a także atrakcyjność nie tylko obu stacji narciarskich, ale także samego Karpacza.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu