Karpacz: Winterpol - dolna stacja

Winterpol - dolna stacja

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na dolnej stacji wyciągu w Białym Jarze w Karpaczu

Winterpol - górna stacjaWinterpol Biały Jar

Winterpol Biały Jar w Karpaczu - dolna stacja

Ośrodek narciarski Biały Jar położony w Karpaczu należy do spółki Interpol, która zarządza także częścią terenów narciarskich w Zieleńcu. Jest to najmłodsza stacja narciarska w Karkonoszach i jedyna wybudowana w ostatnich latach w Karpaczu. Stacja powstała praktycznie od podstaw w 2011 roku. Największą zaletą Stacji Narciarskiej Biały Jar jest położenie w odległości zaledwie 2 kilometrów od centrum Karpacza, pomiędzy miastem a terenami narciarskimi na Kopie.

Nie ulega wątpliwości, że Karpacz to niesłychanie popularna miejscowość turystyczna. Fenomenalne warunki przyrodnicze, fantastyczne położenie u podnóża królowej polskich gór Śnieżki oraz liczne, choć niezbyt zróżnicowane pod względem trudności stoki, przyciągają tutaj turystów. W administracyjnych granicach miasta znajduje się ponad 20 wyciągów, które obsługują w dużej mierze łatwe i przyjemne trasy narciarskie doskonale nadające się do nauki jazdy na nartach.

Pomimo, iż Biały Jar to nowoczesna i bardzo dobrze zorganizowana stacja narciarska, nie zmienia to faktu, że stacja jest po prostu niewielka. Ośrodek dysponuje zaledwie trzema trasami narciarskim. Kręgosłupem ośrodka Winterpol jest nowoczesna, wyprzęgana kolej krzesełkowa Doppelmayr wyposażona w sześcioosobowe kanapy z pomarańczowymi osłonami przeciwwietrznymi. Jest to jedna z najnowocześniejszych kolejek tego typu w Polsce. Długość kolejki wynosi zaledwie 600 metrów, a jej całkowita przepustowość oscyluje w granicach 3000 osób na godzinę.

2015.12.02 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji Biały Jar w ośrodku Winterpol w Karpaczu

Winterpol Biały Jar w Karpaczu - dolna stacja

Narciarze mają do wyboru trzy trasy narciarskie, wszystkie z nich rozpoczynają się przy górnej stacji kolejki krzesełkowej. Trasa czerwona oznaczona numerem pierwszym, o długości 600 metrów, biegnie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej. Kolejna trasa czerwona, oznaczona numerem drugim, biegnie dość dużym łukiem od kolejki krzesełkowej, jej długość wynosi 800 metrów. Obydwie trasy oznaczone kolorem czerwonym polecane są już dla średniozaawansowanych narciarzy. Najłatwiejsza, niebieska trasa odchodzi bardzo szerokim łukiem od kolejki, a jej długość wynosi około 1100 metrów.

Obraz z kamery ze strony winterpol.eu