Karpacz: Śnieżka z Pecu pod Śnieżką

Śnieżka z Pecu pod Śnieżką

Śnieżka spod Pecu pod Śnieżką

Śnieżka z Lucni boudyŚnieżka ze Szpindlerowego Młyna

Kamera w Pecu pod Śnieżką

Wiele kamer w Republice Czeskiej skierowanych jest na Śnieżkę i nie powinno to dziwić, przecież jest to najwyższy szczyt w obrębie tego państwa. Dla nas najważniejsze jest, że Śnieżka to przecież obszar Karpacza. Najwyżej położona w Polsce droga znajduje się właśnie na Śnieżce i oczywiście ma nazwę "Na Śnieżkę". Droga prowadzi wprost do obserwatorium meteorologicznego i naprawdę można dojechać tam samochodem. Oczywiście należy posiadać stosowne zezwolenie dyrekcji Karkonoskiego Parku Narodowego i uiścić niemałą opłatę. Zapewniamy, iż uzyskanie takie zezwolenia nie jest łatwe.

Widok z tej kamery zaliczamy razem z widokiem z Góry Garb w Karpaczu do najpiękniejszych. Przez cały rok można podziwiać ten obraz i na pewno nigdy się nie znudzi. Pec pod Sněžkou to jeden z wielu ośrodków narciarskich w Czechach. Jest dobrze wyposażony i posiada olbrzymi darmowy parking. Wielu karpaczan również korzysta z oferty narciarskiej tej miejscowości. Gdy wyciągi na Kopę w Karpaczu nie działają ze względu na złe warunki pogodowe, brak śniegu czy mimo dobrych warunków narciarskich zakończenia sezonu, to na pewno w Pecu pod Śnieżką można zawsze liczyć na białe szaleństwo.

Pec pod Śnieżką zimą

23.03.2013 Pec pod Śnieżką w zimowej szacie

Czyż nie przepiękny bajkowy pejzaż. Śnieżka i całe Karkonosze bialuteńkie. Warto często zaglądać do tej kamery bo widoki są naprawdę zachwycające i to wszystko bez wychodzenia z domu. Wiele osób, które decydują się na przyjazd do Karpacza, widzi Karkonosze tylko od strony północnej i nigdy nie zawita w te rejony od strony Czech. Jak widać na załączonym obrazku warto zwiedzić czeskie Karkonosze, tym bardziej, że to właśnie po stronie czeskiej znajduje się większość tych pięknych gór.

Pec pod Śnieżką wiosną

15.03.2013 Wiosna w Pecu pod Śnieżką

Tyle zieleni i te cudowne chmurki nad Karkonoszami. Szkoda, że polscy turyści nie wybierają najczęściej, tak jak czescy, do wypoczynku Karkonoszy. Trasy do wędrówek nie są przecież trudne, a widoki najpiękniejsze. Z drugiej strony może to i dobrze, bo my jako karpaczanie wolimy spokój i kochamy tylko tych prawdziwych turystów :)

Obraz z kamery pochodzi ze strony humlnet.cz