Karpacz: Karkonosze czeskie ze Śnieżki

Karkonosze czeskie ze Śnieżki

Widok ze Śnieżki

Karkonosze z Góry SzybowcowejŚnieżka Karkonosze

Kamera na Śnieżce

Śnieżka jest najwyższą górą Karkonoszy i oczywiście całych Sudetów ale również jest to najwyższy szczyt Czech oraz Karpacza i dlatego nie powinno nikogo dziwić, iż tyle kamer jest skierowanych właśnie na nią. Śnieżka od wieków jest najczęściej fotografowaną górą w Europie i śmiało można powiedzieć, iż turystyka górska została zapoczątkowana właśnie w tym miejscu.

Spośród wielu kamer tylko ta jedna umieszczona jest (udostępniona) na samej Śnieżce, a dokładnie na budynku urzędu pocztowego po stronie czeskiej. Widok jest oczywiście na południową stronę Karkonoszy. Wyraźnie widoczny jest budynek kolei linowej, który aktualnie podlega modernizacji i przebudowie. Po zakończeniu prac będziecie mogli wjechać prawie na sam szczyt Śnieżki koleją linową. Oczywiście pod warunkiem, iż wycieczka Wasza rozpocznie się w Czechach.

Zima na Śnieżce

28.02.2013 Zimowy widok ze Śnieżki

Zima to wyjątkowy okres na Śnieżce. Jeśli tylko pozwalają warunki pogodowe to musicie przynajmniej raz w życiu wybrać się na Śnieżkę właśnie w tym okresie. Najlepiej wybrać się w marcu, kiedy zima w Karkonoszach jest jeszcze w pełni ale dni są co raz dłuższe, a widoki zapierające dech.

Na tym zdjęciu uchwycone jest ciekawe zjawisko, które szczególnie zimą dość często występuje. Nazywane jest morzem chmur. Przepięknie oświetlone chmury są widoczne pod nami - możemy patrzeć na nie z góry. Domyślacie się, że pod tymi chmurami jest ponuro i raczej nieprzyjemnie, dlatego trzeba wdrapać się powyżej nich aby poczuć ciepłe promienie słoneczne na twarzy.

Wiosna na Śnieżce

23.05.2013 Wiosenny widok na Śnieżce

Gdy stopnieją śniegi wtedy widok jest zgoła inny. Są takie dni na Śnieżce z idealną widocznością sięgającą nawet do 200 km, gdzie wprawne oko wypatrzy nawet miasto Wrocław. Tak przejrzyste powietrze występuje niestety tylko w okresie zimowym i to wtedy gdy mrozy są naprawdę dokuczliwe czyli w styczniu oraz lutym. W okresie letnim Śnieżka oraz całe Karkonosze są wydeptywane przez wielkie rzesze turystów różnego pokroju. Nie każdy wie, że wysoko w górach nie można schować się przed słońcem, dlatego nieprzygotowani i niedoświadczenie turyści wracają najczęściej spaleni na raka. Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze - Karkonosze lubią zaskakiwać zmienną pogodą.

Obraz z kamery pochodzi ze strony humlnet.cz