Karpacz: Stok narciarski Karpatka

Stok narciarski Karpatka

Zobacz obraz z kamery na żywo Stok Karpatka w Karpaczu

Stok KolorowaWinterpol - górna stacja

Stok narciarski Karpatka w Karpaczu

Stok Karpatka położony jest na północnych zboczach Karpatki na wysokości 727m n.p.m. w zachodniej dzielnicy Karpacza Płóczki. Poniżej przedstawiamy mapę i krótki opis dojazdu do ulicy Myśliwskiej przy której znajduje się stok narciarski. Szusować możemy każdego dnia w sezonie narciarskim od godziny 9.00 do 21.00 - stok jest sztucznie naśnieżany, oświetlany po zmroku lampami halogenowymi oraz ubijany ratrakami. Stok obsługują dwa wyciągi talerzykowe o łącznej przepustowości 1300 osób na godzinę. Do centrum miasta jest dość daleko - trzeba objechać górę Karpatkę ale na miejscu znajdziemy też jakiś czynny bar oraz oczywiście wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Druga kamera na stoku Karpatka

Zobacz obraz z kamery na żywo Widok na stok Karpatka w Karpaczu

Stok Karpatka jest ciekawą alternatywą dla zatłoczonych stoków w Białym Jarze czy na Kopie. Obraz z kamery jest mało atrakcyjny bo oprócz samego stoku praktycznie nic więcej nie pokazuje. Kamera uruchamiana jest tylko w okresie sezonu narciarskiego, a przecież przydałoby się aby pokazywała również przepiękny widok z Karpatki. Niestety nie mamy wpływu na położenie kamery ani okres jej nadawania. Apelujemy do właścicieli stoku narciarskiego aby jednak obraz z kamery był atrakcją całoroczną.

Mapa stoku Karpatka

Mapa dojazdu do stoku Karpatka

Do stoku Karpatka można trafić stosunkowo łatwo. Na rondzie tuż przed samym Karpaczem, już po zmierzchu, bardzo wyraźnie widać oświetlony stok Karpatka. Zjeżdżając z ronda kierujemy się oczywiście do Karpacza i na pierwszym skrzyżowaniu, zaraz za Tesco (z kierunku Jeleniej Góry), skręcamy w prawo, dalej przez most na Łomnicy, całkiem stromo pod górę i już jesteśmy przy wyciągu narciarskim.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wyciag-karpacz.pl