Karpacz: Wyciągi na Kopę

Wyciągi na Kopę

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na dolnej stacji wyciągu na Kopie w Karpaczu

Widok ze stoku EuroWyciąg Pod Wangiem

Widok z kamery na wyciągi Liczykrupa i Zbyszek na Kopie w Karpaczu

Kamera umieszczona jest na dolnej stacji wyciągu Liczykrupa. Mamy więc możliwość podejrzenia zmagań ze śniegiem narciarzy przy podjeżdżaniu do kolejki. Liczykrupa to wyciąg po lewej stronie, podwójne krzesełko, czy jak kto woli kanapa dwuosobowa. Narciarze bardzo chętnie korzystają z tego wyciągu bo trasa przyjemna, a śnieg zalega bardzo długo.

Po prawej stronie widoczny jest wyciąg Zbyszek, choć bardzo słabo widoczny, bo częściowo zasłonięty przez napisy. Ale wystarczy wybrać wersję wyświetlania na żywo czyli live i obraz będzie bez zbędnych opisów. Wyciąg, czy jak kto woli kolejka linowa na Kopę, swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Od czasu wybudowania, w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, nic się nie zmieniło, te same archaiczne krzesełka, ten sam bardzo długi czas przejazdu i niewielka przepustowość. Narciarze, którzy wybiorą ten wyciąg mają wyjątkowo dużo czasu na podziwianie widoków i ochłonięcie przed kolejnym zjazdem :)

Przykładowy widok z kamery

Kamera na Kopie w Karpaczu

Zdjęcie zostało wykonane 23 marca 2013 roku i jak sami widzicie warunki na stoku są doskonałe. Już dawno po sezonie ale na Kopie można szaleć aż do kwietnia. Zapraszamy serdecznie na narty do Karpacza w następny sezon zimowy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karpaczskiarena.pl