Karpacz: Centrum

Centrum

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera w centrum Karpacza

Deptak na Konstytucji 3 MajaStrona główna

Widok na deptak z wieży kościoła w Karpaczu przy ulicy Konstytucji 3 Maja

Niedawno uruchomiono nową kamerę w Karpaczu. Właścicielem kamery jest prawdopodobnie Gmina Karpacz, choć nie ma takiej pewności, bo nigdzie nie znaleźliśmy o niej informacji. Kamera zamontowana jest na wieży kościelnej i przedstawia niepowtarzalny widok. Dlaczego niepowtarzalny? Bo widoczny tylko z kamery i nieosiągalny w inny sposób, dlatego tym bardziej należy się uznanie władzom miasta, że udostępniła nam ten obraz. Wieżę kościoła, na której zamontowana jest kamera, możecie obejrzeć na obrazie z innej kamery, zamontowanej na latarni obok Urzędu Miejskiego w Karpaczu - znajdź odpowiednią kamerę na wykazie po prawej stronie.

Kamera na żywo z centrum Karpacza

Od dzisiaj możecie podziwiać centrum Karpacza na żywo. Miasto udostępniło tzw. strumień, dzięki czemu możemy oglądać obraz w czasie rzeczywistym. To na pewno pierwszy dobry krok obecnych władz Karpacza, przyczyniający się do popularyzacji tego urokliwego miejsca. Wybierz odpowiedni link pod zdjęciem z kamery aby obejrzeć online obraz na żywo.

28.07.2014 Powrót zdjęć do serwisu

Miło nam poinformować naszych miłośników, że obraz z kamery miejskiej w centrum wrócił do naszego serwisu. Niestety nie wiemy jak długo będziemy mogli się tymi zdjęciami wspólnie cieszyć. Jeśli pojawią się problemy to prosimy o poinformowanie nas - w miarę swoich skromnych możliwości spróbujemy interweniować.

22.01.2013 Obraz z kamery niedostępny

Obraz z kamery miejskiej jest już niedostępny dla innych serwisów. Do pliku generującego obraz dodano zmienną rand, która skutecznie uniemożliwia wyświetlanie obrazu na innych serwisach. Nie rozumiem takiej polityki urzędników miasta Karpacza. Na czym ma polegać promocja miasta, skoro blokuje się dostęp do informacji? Idąc dalej tym tokiem rozumowania, serwis miejski powinien być szyfrowany w całości i dostępny tylko dla urzędników lub mieć charakter czysto komercyjny i dostępny tylko dla wybrańców.

Zdjęcie archiwalne

Archiwalne zdjęcie z wieży kościelnej w Karpaczu

Mamy jeszcze nadzieję, że urzędnicy miejscy pójdą po rozum do głowy i odblokują dostęp do obrazu. Ale na razie pozostaje nam jedynie zapoznać się z archiwalnym zdjęciem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karpacz.pl