Karpacz: Deptak w centrum Karpacza (nieaktywna)

Deptak w centrum Karpacza (nieaktywna)

Centrum Karpacza

Zobacz obrazy z 29 kamer

Widok z kamery na centrum Karpacza

Kamera umieszczona jest na Hotelu Kolorowa, usytuowanym przy ulicy Konstytucji 3 Maja i finansowana jest przez firmę posiadającą serwis ofert noclegowych nocowanie.pl. Obraz z kamery ukazuje ścisłe centrum Karpacza wraz z częścią deptaku. Po prawej stronie widoczny jest wyciąg na stoku Kolorowa. W okresie zimowym jest to orczyk wykorzystywany przez wielu narciarzy. Wjeżdżając na Górę Pohulanka możemy liczyć na wspaniałe widoki. Zobaczymy tam między innymi dużą część Kotliny Jeleniogórskiej oraz Górę Karpatkę, w całej swojej okazałości. Poza zimą wyciąg służy saneczkom, które poruszają się w rynnie. Dla osób, które chciałyby pojeździć saneczkami, po specjalnym torze saneczkowym, przez okrągły rok, zapraszamy kilkadziesiąt metrów wyżej.

Centralnie położony obiekt to jakoweś Swojskie Jadło, które polecamy miłośnikom bardzo głośnej muzyki oraz ciężkiego i bardzo tłustego jedzenia. Zaraz za tą jadłodajnią znajduje się plac, przez mieszkańców zwany kamieniołomem, gdzie możecie spróbować swoich zdolności wokalnych w ramach karaoke. Jest tam głośno i przyjemnie tylko dla tych, którzy lubią takie klimaty.

15.08.2013 Długi weekend w Karpaczu

Kolorowa w Karpaczu w długi weekend 15.08.2013

Od niedawna Karpacz może się poszczycić ulicą wyłączoną z ruchu samochodowego. Kilkuset metrowy odcinek ulicy Konstytucji 3 Maja za parę lat stanie się deptakiem czyli miejscem centralnym i reprezentacyjnym Karpacza. Teren ten udało się wywalczyć dla pieszych dzięki wybudowaniu małej obwodnicy w centrum Karpacza wraz z tunelem pod stokiem Kolorowa na Górze Pohulanka. Inwestycja ta w dużej części była oczywiście finansowana z funduszy pomocowych w ramach UE.