Karpacz: Kolej linowa w Białym Jarze (nieaktywna)

Kolej linowa w Białym Jarze (nieaktywna)

Biały Jar zimą

Zobacz obrazy z 28 kamer

Dolna stacja wyciągu w Białym Jarze

Kolej linowa firmy Winterpol oddana do użytku w sierpniu 2011 roku. Najnowocześniejszy wyciąg narciarski w Polsce, jest to 6 osobowa kolej marki Doppelmayr. Posiada podgrzewane krzesełka z przyłbicami przeciwśniegowymi i przeciwdeszczowymi w kolorze pomarańczowym. Ma możliwość przewozu nart, rowerów, wózków inwalidzkich. Wyciąg dostępny dla osób starszych i niepełnosprawnych (podesty, wyprzęgalne siedziska umożliwiające bezkolizyjne wsiadanie i wysiadanie). Przepustowość 1800 osób na godzinę, co pozwala skrócić czas oczekiwania na wyciąg oraz całkowity brak kolejek. Przekonajcie się sami.

17.03.2013 Wyciąg w Białym Jarze zimą

Jeszcze podczas budowy tego wyciągu wielu krytykantów uważało, iż ta inwestycja to nieporozumienie i najgorszy pomysł. Wieszczyli, iż nikt nie będzie chciał korzystać z tak krótkiej i płaskiej trasy narciarskiej. A tu proszę - mimo dużej przepustowości kolejki często można obejrzeć takie widoki: tłumy narciarzy oczekujący na swoją kolej.

Biały Jar późną wiosną

19.06.2013 Biały Jar na wiosnę

Właściwie to już prawie lato, a tak naprawdę środek lata. W tych dniach utrzymują się potworne upały, które dokuczają turystom. Ciężko jest schować się przed prażącymi promieniami słońca, a tam wysoko w górach cienia nie uświadczycie. Wakacje już tuż tuż dlatego na wyciągu jeszcze nie ma tłumów. Wiele osób korzysta z tej kolejki - nie męcząca jest taka wycieczka. Swoją drogą większość jest przekonana, że na sam szczyt Śnieżki wjedzie wyciągiem, rozczarowanie następuje na Kopie, trzeba wydreptać ze 40 minut pod górę aby zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy i Karpacza.