Karpacz: Schronisko PTTK Samotnia (nieaktywna)

Schronisko PTTK Samotnia (nieaktywna)

Widok ze schroniska Samotnia

Zobacz obrazy z 28 kamer

Obraz z drugiej kamery na żywo ze Schroniska Samotnia

Każdy kto choć raz był w Karkonoszach na pewno i tutaj skierował swoje kroki. Po mało wyczerpującej wycieczce na Śnieżkę, warto wybrać się do Samotni na odpoczynek połączony z posiłkiem. Kuchnia może nie jest najwyższych lotów ale zawsze możemy posilić się w miłym towarzystwie. Schronisko zaliczane jest do najpiękniejszych w polskich górach. Oblegane szczególnie w okresie letnim, gdzie trudno jest o wolne miejsca przy stołach wystawionych obok Samotni.

Obraz z kamery jest bardzo niewyraźny i raczej zniechęcający niż zachęcający do odwiedzenia tego przeuroczego miejsca. Jeszcze do niedawna kamera była skierowana na drogę prowadzącą ze Schroniska Strzecha Akademicka. Teraz częściowo możemy podziwiać Kocioł Małego Stawu oraz sam staw. Dodatkową atrakcją są turyści biesiadujący przy drewnianym stole. Aktualnie obraz z drugiej kamery jest niedostępny.

Kamera3 w Samotni

26.09.2014 Nowa kamera w Samotni

W Samotni pojawiła się nowa kamera online. Różni się od poprzedniej zdecydowanie lepszą jakością oraz obejmuje swoim zasięgiem znacznie większy obszar, i choć nie jest to obraz na żywo, to i tak znakomicie oddaje urok tego miejsca. Dzięki kamerze obejrzymy widok, który był zarezerwowany tylko i wyłącznie dla osób aktualnie odwiedzających schronisko i Mały Staw.

Obraz z kamery w Samotni

28.02.2013 Obraz z poprzedniego położenia kamery

Niektórzy uważają, iż poprzednie położenie kamery było bardziej atrakcyjne. Naszym skromnym zdaniem oba widoki są ciekawe ale wypadałoby wymienić kamerę na nowszą.

Majówka 2013 w Samotni

04.05.2013 Majówka w Samotni

Podczas tzw. długich weekendów czyli np. na majówkę można liczyć na tłumy, jeśli tylko dopisze pogoda. Jeśli jednak wolicie samotność i ciszę to oczywiście odradzamy wypady w te okresy. Przybywajcie w marcu i kwietniu, kiedy słoneczko już jest wysoko a pejzaż zimowy.

Remont szlaku przy Samotni

12.06.2013 Ciężki sprzęt przed Samotnią

Obecnie trwają prace remontowe przy szlaku prowadzącym ze schroniska Samotnia do Koziego Mostku. Miejmy nadzieję, iż prace zakończą się niebawem bo takie widoki raczej nie można zaliczyć do atrakcji. Wolimy podziwianie widoków w ciszy bez turkotu pracujących maszyn.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szkolagorska.com