Karpacz: Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna

Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna

Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna

Śnieżka z Pecu pod ŚnieżkąŚwiątynia Wang

Kamera ze Szpindlerowego Młyna z widokiem na Śnieżkę

Celowo wybraliśmy tę kamerę, bo choć nie jest umieszczona w Karpaczu, a po stronie czeskiej w Szpindlerowym Młynie, to jednak widać z niej duży fragment Karkonoszy i co najważniejsze Śnieżkę. Tym którzy nie pamiętają lub nie wiedzą informujemy, iż Śnieżka jest najwyższą górą w Czechach, a jednocześnie znajduje się w obrębie obszaru administrowanego przez miasto Karpacz. Na jej szczycie przebiega granica Karpacza, jak również granica państwowa.

Szpindlerowy Młyn czy jak kto woli Špindlerovy Mlýn położony jest na wysokości 715-1310 m n.p.m. i w całości leży na terenie czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego. Przez wielu zwany Perłą Karkonoszy, a na pewno jest bardzo znanym miejscem sportów zimowych. Znajdują się tu perfekcyjnie utrzymane trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności o łącznej długości 25 km oraz 14 różnego rodzaju wyciągów, które mogą łącznie przewieźć 17,5 tys. narciarzy w ciągu godziny. Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i umożliwiają organizowanie zawodów o randze światowej.

Szpindlerowy Młyn zimą

28.02.2013 zimowy widok ze Szpindlerowego Młyna

Zdjęcie to potwierdza atrakcyjność tego miejsca. Trudno jest znaleźć w Karkonoszach równie piękny widok. Narciarze z całych Czech i nie tylko, uwielbiają wypoczynek w tych rejonach. Tego roku zima była wyjątkowo długa i śnieżna. Śnieg utrzymywał się od listopada aż po środek kwietnia. Dni były jednak bardzo pochmurne i w przeciągu całego tego okresu czyste niebo pokazało się zaledwie kilka razy.

Szpindlerowy Młyn późną wiosną

15.06.2013 Wiosna w Szpindlerowym Młynie

A to już wiosenny widok na Karkonosze. Wokół zazieleniło się i w miejsce tras narciarskich pojawiły się szutrowe drogi. To też piękny teren do uprawiania innych sportów. Można spacerować, biegać, jak również jeździć na rowerach. Czesi najchętniej wybierają do wypoczynku właśnie Karkonosze. Jak widać Szpindlerowy Młyn gwarantuje atrakcje dla poszukujących czynnego wypoczynku przez okrągły rok.

Obraz z kamery pochodzi ze strony humlnet.cz