Karpacz: Stok narciarski Biały Jar (nieaktywna)

Stok narciarski Biały Jar (nieaktywna)

Widok na stok Winterpol w Karpaczu

Zobacz obrazy z 29 kamer

Stok narciarski Biały Jar w Karpaczu

Na obrazie z kamery widoczna jest jedna z trzech tras zjazdowych na stoku narciarskim Biały Jar. Ośrodek powstał w 2011 roku. Początkowo pomysł wybudowania wyciągu krzesełkowego w tym miejscu spotykał się głównie z krytyką (płaski, nieatrakcyjny stok), jednak jak się okazało pomysł był trafiony. Stacja narciarska jest chętnie odwiedzana przez miłośników białego szaleństwa. Może i stoki narciarskie w Białym Jarze nie są zbyt wymagające i jest ich znacznie mniej niż na Kopie, lecz komfort jazdy kolejką krzesełkową zarządzaną przez Winterpol jest o wiele wyższy.

Wyciągi narciarskie w Karpaczu można podzielić na te położone w obrębie miasta, na krótkich, płaskich i łatwych stokach oraz kompleks narciarski na Kopie i w Białym Jarze. Niestety mimo, że górna stacja kolejki krzesełkowej Winterpol jest położona bardzo blisko dolnych stacji wyciągów na Kopę w dalszym ciągu stacje narciarskie nie wprowadziły wspólnych karnetów. Wszystkie trasy zjazdowe w Białym Jarze są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, a większość z nich jest również sztucznie oświetlonych.

Stok narciarski Biały Jarl w Karpaczu

2015.01.30 - Przykładowe zdjęcie ze stoku narciarskiego Biały Jar w Karpaczu

Wyciąg narciarski Winterpol działa również latem, wielu turystów jest przekonanych, że na Śnieżkę dostaną się dzięki wyciągom unikając męczącej wędrówki. Niestety, pomimo skrócenia sobie drogi wyciągiem Winterpol, a następnie kolejką krzesełkową na Kopę w dalszym ciągu pozostaje około 55 minutowa wędrówka na sam szczyt Śnieżki.