Karpacz: Widok na Kopę i Śnieżkę

Widok na Kopę i Śnieżkę

Widok z OW Halny

Karkonoskie TajemniceStrzecha Akademicka

Widok na Karkonosze z kamery umieszczonej na OW Halny

Obraz z tej kamery jest w dość wysokiej rozdzielczości i jak sami widzicie jest atrakcyjny tylko w połowie, tej górnej. Dolna część zdjęcia jest wykorzystywana raczej do monitoringu obiektu czyli właściciel połączył pożyteczne z przyjemnym. Ten pas na wprost kamery to oczywiście wyciąg krzesełkowy na Kopę. W jego dolnej części, tej szerszej, jest jeszcze dodatkowy wyciąg dla narciarzy, krzesełko dwuosobowe. Po prawej stronie od wyciągu widoczny jest Kocioł Białego Jaru, który potrafi zachwycać bielą nawet w lipcu. Po lewej stronie, w oddali, to oczywiście Śnieżka wraz z Czarnym Grzbietem.

Widok z kamery na Śnieżkę, Czarny Grzbiet i Kopę

02.03.2013 Karkonosze zimą

Brakuje w internecie kamery skierowanej na Karkonosze w taki sposób aby przedstawiała góry bez niepotrzebnych dodatków. Ten obraz niestety nie spełnia tych kryteriów, ani również żadna z kamer Gołębiewskiego, na których obraz jest często bardzo niewyraźny. Niestety jest to dość znaczny wydatek finansowy i to nie tylko jednorazowy, bo dochodzi jeszcze koszt utrzymania kamery czyli internet i hosting. Najbardziej żywotnie powinno być zainteresowane miasto Karpacz, niestety obecni urzędnicy zamiast inwestować w nowe kamery blokują obraz do już istniejących.

Karkonosze na wiosnę

15.05.2013 Karkonosze wiosną

Ta kamera wyjątkowo dobrze radzi sobie z południowym światłem, które wpada wprost do jej okna. Obraz jest w bardzo wysokiej rozdzielczości co jest wielkim plusem tych zdjęć. Natura budzi się na wiosnę i wokół co raz więcej zieleni :)

Obraz z kamery pochodzi ze strony karpacz24.pl