Karpacz: Widok na Kowarski Grzbiet (nieaktywna)

Widok na Kowarski Grzbiet (nieaktywna)

Archiwalne zdjęcie z kamery na Kowarski Grzbiet

Zobacz obrazy z 28 kamer

Kamera przy Myśliwskiej z widokiem na Kowarski Grzbiet

Kamera znajduje się na ulicy Myśliwskiej i została udostępniona przez firmę Kristensen Group" Sp. z o.o. W miejscu zamontowania kamery znajdują się komfortowe apartamenty na sprzedaż.

Niestety jakość obrazu jest bardzo niska ale przynajmniej możemy dowiedzieć się jakie panują warunki pogodowe po drugiej stronie Karpatki. Na obrazie widzimy ulicę Myśliwską w kierunku ulicy Kolejowej czyli w dół. Na pierwszym planie widoczny jest fragment kompleksu narciarskiego Karpatka Panorama-Ski (mamy nadzieję, że w niedługim czasie i na tym stoku pojawi się kamera). W oddali widoczne są Karkonosze z Kowarskim Grzbietem. Powyżej budynku, tam gdzie widoczne jest zagłębienie terenu oraz wzniesienie na Pogórzu Karkonoszy czyli Izbica 856 m n.p.m., istniała osada zwana Budniki. Osada została opuszczona po wojnie, a w miejscu budynków pozostały jedynie porośnięte fundamenty. Stąd, Tabaczaną Ścieżką dostaniemy się do Przełęczy Okraj. Po lewej mamy szpiczasty szczyt Czoła 1266 m n.p.m., a dalej po prawej Przełęcz Siodło i zbocze Skalnego Stołu. Tym samym nie jest to Czarny Grzbiet, jak mylnie podawaliśmy wcześniej, a Kowarski, który ciągnie się od Przełęczy Sowiej aż do Przełęczy Okraj. Najwyższym szczytem jest oczywiście Skalny Stół 1281 m n.p.m. tak charakterystyczny dla krajobrazu Karpacza, a szczególnie dobrze widoczny z Osiedla Skalnego.

22.01.2013 Zmiana położenia kamery

Właściciele obiektu obrócili kamerę w stronę swoich budynków. Taki położenie kamery może służyć jedynie do tzw. monitoringu czyli nadzór nad bezpieczeństwem. Widok stracił całkowicie walory widokowe, które zostały szczegółowo opisane powyżej.

Widok na Kowarski Grzbiet - zdjęcie archiwalne

Dzięki temu archiwalnemu zdjęciu wykonanemu 01.01.2013 r. macie okazję porównać oba widoki. Szkoda, że właściciele podjęli taką decyzję. Może kiedyś powróci stary widok?

23.01.2013 Powrót kamery

Martwiliśmy się, już na stałe kamera będzie zwrócona na budynki apartamentowców. A tu proszę, niespodzianka. Od rana powrócił znany nam już widok na Kowarski Grzbiet. Co prawda, przy tej pogodzie, grzbietu nie widać ale i tak widok ten jest ciekawszy. Jeśli pojawią się kolejne zmiany to niezwłocznie o tym powiadomimy.

Widok z kamery na apartamenty

02.03.2013 Kolejna niespodzianka

Właściciele tej kamery nie mogą się zdecydować w którą stronę skierować kamerę. Wygląda na to, że kamera raczej jest stosowana do monitoringu osiedla. A szkoda bo obraz na Kowarski Grzbiet jest zdecydowanie ciekawszy.

Widok z kamery na domki

06.03.2013 Gdzie to jest?

Firma udostępniająca obraz z kamery posiada dwie lokalizacje z apartamentami. Na tym widoku wyraźnie widać Księżą Górę, co tylko potwierdza nasze przypuszczenie, iż zdecydowano się pokazywać obraz z innej kamery. Też ciekawy ale niestety nie możemy zmienić już nazwy dla tej kamery. Pozostanie Kowarski Grzbiet... Duńskie apartamenty w Karpaczu

02.05.2013 Dziwne obrazy

Chodnik przy apartamentach w Karpaczu Plac zabaw przy apartamentach w Karpaczu Widok na Księżą Górę w Karpaczu

Te ostatnie obrazy z kamer już chyba nikogo nie dziwią. Nic wspólnego nie mają z widokiem na Kowarski Grzbiet. Właściciele definitywnie zrezygnowali z dalszego pokazywanie pierwotnego obrazu z kamery. Pozostaje nam usunąć ten wpis o kamerze lub wyrzucić na sam koniec listy jako mało atrakcyjny widok.