Karpacz: Widok ze Śnieżki

Widok ze Śnieżki

Studzienna Góra w Karkonoszach

Schronisko pod ŚnieżkąKarkonosze z Góry Szybowcowej

Widok ze Śnieżki na Studzienną Górę w Karkonoszach

Studzienna Góra leży po czeskiej stronie Karkonoszy, całkiem niedaleko Śnieżki, na południowy zachód, i w Czechach nosi nazwę Studniční hory. Bardzo charakterystyczne wzniesienie, tak dobrze widoczne na tym obrazie z kamery. Pod względem wysokości jest to trzecie wzniesienie w całych Karkonoszach i wznosi się 1450 m n.p.m.

Zbocze wschodnie ostro opada w kierunku Wielkiego i Małego Kotła Studziennej czyli nie tylko Mały Staw ma aż dwa piękne kotły. Bardzo polecamy wszystkim zwiedzanie czeskich Karkonoszy, które swoją urodą i bogactwem nie ustępują tym polskim. Poza tym w obrębie Czech znajduje się znaczna część Karkonoszy bo aż 72% całej powierzchni. Dodamy tylko, iż szczyt Góry Studziennej nie jest dostępny dla turystów.

17.12.2013 Przepiękny widok na Karkonosze

Góra Studzienna przykładowe zdjęcie

Zdecydowanie polecamy obraz z tej kamery. Sama kamera pojawiła się niedawno i należy do większego pakietu kamer firmy HUMLNET s.r.o. w Republice Czeskiej. Wszystkie kamery charakteryzuje wysoka jakość obrazu, którą możemy otrzymać nawet w niewyobrażalnej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Mamy nadzieję, iż już niedługo będziemy mogli oglądać obrazy o takiej jakości z kamer po stronie polskiej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony humlnet.cz