Karpacz: Wyciąg Winterpol w Białym Jarze (nieaktywna)

Wyciąg Winterpol w Białym Jarze (nieaktywna)

Widok na kolej linową w Białym Jarze

Zobacz obrazy z 28 kamer

Wyciąg Winterpol w Białym Jarze w Karpaczu

Wyciąg narciarski Biały Jar należy do spółki Winterpol, która zarządza także częścią terenów narciarskich w Zieleńcu, dzielnicy Dusznik-Zdroju. Biały Jar to najmłodsza stacja narciarska po polskiej stronie Karkonoszy. Wyciąg został wybudowany i uruchomiony w 2011 roku.

Na obrazie z kamery widoczna jest górna część kolejki krzesełkowej firmy Doppelmayera, która została wyposażona w sześcioosobowe kanapy z pomarańczowymi osłonami przeciwwietrznymi. Jest to jedna z najnowocześniejszych kolei w Polsce, jej długość wynosi 600 metrów, a różnica poziomów około 80 metrów. Wzdłuż nowo wybudowanej kolejki została wytyczona trasa zjazdowa. W górnej części stoku narciarze do wyboru mają trzy warianty zjazdu, które szerokimi łukami odchodzą od kolejki. Miłośnicy białego szaleństwa do dyspozycji mają trasę niebieską o długości 1100 metrów oraz dwie trasy czerwone o długości 600 i 800 metrów.

Wyciąg Winterpol w Karpaczu

2015.01.30 - Przykładowe zdjęcie z wyciągu Winterpol w Karpaczu

Mimo niewielkich rozmiarów, stacja narciarska cieszy się bardzo dobrą opinią i jest niesłychanie popularna wśród turystów, którzy odwiedzają Karpacz. Dolna stacja kolejki krzesełkowej położona jest blisko centrum Karpacza. Zaś górna stacja (widoczna na obrazie z kamery) położona jest zaledwie kilkaset metrów od kompleksu narciarskiego na Kopie. W pobliżu górnej stacji kolejki znajduje się wyciąg taśmowy, przy którym funkcjonuje przedszkole narciarskie.